Заради нов циклон у нас се задават още по-мразовити дни в началото на следващата седмицата. Възможно е това да е най-студеният период от зимата тази година.
В неделя, понеделник и вторник живакът в термометрите вече ще показва отрицателни стойности. На места те ще бъдат от -5 до -8 градуса – основно в западните, северозападните и североизточните райони. Отново ще има превалявания от сняг, съобщи „Нова“.
В следващите дни до края на седмицата ще продължава да бъде облачно, дъждовно, със слаби превалявания от сняг. Сутрешните температури ще са около и малко над 0 градуса, а дневните – от 2 до 7 градуса.
В края на седмицата и началото на другата ще бъде студено в цяла Европа. Вероятно това ще е един от най-мразовитите периоди през тази зима за целия континент.
В началото на месец март обаче синоптичната обстановка над целия континент ще се промени и ще настъпи чувствително затопляне. Температурите на места ще достигат 18-22 градуса.